Aktuality ve škole


Jak jsme si zasadili své vlastní stromy

přidáno: 5. 11. 2019 13:09, autor: Miroslava Coufalíková   [ aktualizováno 5. 11. 2019 13:21 ]

Dnes 5. 11. jsme dostali možnost účastnit se  dokončovacích prací na naší nové environmentální zahradě.  Po krátkém  návodu  pana zahradníka jak vysadit mladý stromeček, se děti chopily lopatek a rýčů a s nadšením se pustily do výsadby. Vysadily si  několik ovocných stromů, keřů i okrasné keříky kolem nově vybudovaného altánu. Ukončily tak dobudování zahrady. Nyní se už můžeme těšit na jaro  na pěstování rostlinek ve vyvýšených záhonech, pozorování hmyzu na louce i v broukovišti i na odpočinek v altánu. Zahrada obsahuje i spoustu dalších prvků např. expozici hornin a nerostů, ukázky dřeva, odlitky stop zvěře a meteostanici, kde se děti naučí měřit vodní srážky. Teď už nám zbývá jen přečkat zimu a hurá na zahradu.

Výlov rybníka

přidáno: 18. 10. 2019 11:50, autor: Zdenka Fusková   [ aktualizováno 18. 10. 2019 12:26 ]

V pátek 18. října se celá škola vypravila k rybníku pokochat se krásnou podzimní přírodou, ale hlavně podívat se na výlov ryb, který tam právě probíhal. Největší radost děti měly z malých okounů a línů,na které si mohly vlastnoručně sáhnout a podržet si je. 
Rybářům děkujeme za shovívavost a možnost u rybníka pobýt.

Exkurze do Prahy

přidáno: 1. 10. 2019 13:08, autor: Hana Micková   [ Aktualizováno 2. 10. 2019 11:00 uživatelem Miroslava Coufalíková ]


Žáci 4. a 5. ročníku navštívili 27. září naše hlavní město. Do Prahy se vydali vlakem společně s rodiči. Během dne navštívili historická místa, která znají nebo budou znát z hodin vlastivědy a českého jazyka. První kroky v Praze vedly na Václavské náměstí, odtud pak metrem na Pražský hrad, do chrámu sv. Víta. Prošli také všechna nádvoří Hradu, podívali se na původní základy chrámu z 9. století. U Lorety si poslechli známou zvonkohru. Poté se pěšky vydali přes zahrady na Petřín, kde vystoupali na věž a rozhlédli se do kraje, ale také se zde pobavili v zrcadlovém bludišti. Přes zahrady seběhli ke Karlovu mostu, na Staroměstské náměstí, kde postáli u orloje. Poslední zastávkou byla expozice motýlů, kde si prohlédli cizokrajné motýly a seznámili se s jejich vývojem. Unaveni, ale spokojeni a zdrávi se večer vlakem vrátili domů.

Podzimní dílny

přidáno: 1. 10. 2019 12:21, autor: Zdenka Fusková   [ aktualizováno 18. 10. 2019 12:28 ]

V úterý 1. října jsme ve škole měli podzimní tvoření s rodiči. Chystali jsme bylinkové pytlíčky, zdobili květináčky ubrouskovou technikou, krájeli jablka na pečený čaj, zdobili sklenice a lžičky FIMO hmotou a vytvářeli pěkné podzimní dekorace s přírodninami. Všechny výrobky nabídneme ke koupení v našem stánku na podzimním jesenickém jarmarku.

Dopravní soutěž.

přidáno: 5. 5. 2019 10:14, autor: Hana Micková

Nejlepší žáci v jízdě na kole,  znalostech dopravních předpisů a zdravovědy ze  4. a 5. ročníku se zúčastnili okrskové dopravní soutěže. Díky přípravě a tréninku se umístili mezi velkými školami na 2.místě. Velký dík za reprezentaci školy tak patří Vendule Románkové, Barboře Kolářové, Miroslavu Brázdilovi a Jakubovi Horákovi.

Beseda s veterány

přidáno: 5. 5. 2019 10:06, autor: Hana Micková   [ aktualizováno 5. 5. 2019 10:08 ]


Naši školu navštívili dne 2. května veteráni, nesoucí odkaz válečných hrdinů z 2. světové války. Děti se zaujetím naslouchaly zajímavým příběhům ze života letců a vojáků pozemní armády. Seznámily se také s bývalými špičkovými sportovci, panem Novákem, dálkovým plavcem a paní Konvičkovou, mistryní světa v krasojízdě. Žáci se zapojili do besedy otázkami, hosté trpělivě odpovídali.
Touto besedou jsme připomněli význam dnešních dnů.

Dopravní výchova.

přidáno: 22. 4. 2019 10:32, autor: Hana Micková

Žáci 3., 4. a 5. ročníku se zúčastnili 16. dubna výuky na dopravním hřišti v Odrách. V první části výuky si zopakovali své znalosti s instruktorem. Poté si napsali testy, třeťáci pouze zkušebně, ale žáci 4. ročníku vykonávali zkoušku pro získání cyklistického průkazu.
Páťáci se testy připravují na okrskovou soutěž. Ve druhé části si všichni vyzkoušeli praktickou jízdu na hřišti.

Recitační soutěž ve škole

přidáno: 29. 3. 2019 11:02, autor: Zdenka Fusková   [ aktualizováno 29. 3. 2019 11:07 ]

Letošní březen byl v naší škole opět ve znamení básniček a recitování. Všechny děti se na soutěž pečlivě připravily, vybraly si a naučily se básničku, kterou přednesly nejprve ve třídách před spolužáky. Nejlepší recitátoři z každé třídy postoupili do školního kola, které se uskutečnilo ve středu 27. března. Tentokrát se vše odehrávalo před diváky a porotou, která měla za úkol vybrat 6 nejlepších. A jak to dopadlo? V 1. kategorii se na 1. místě umístila Eliška Majkusová, na 2. místě Sofie Býčková a na 3. místě Beáta Šlosarová. Ve 2. kategorii 1. místo bylo uděleno Janě Adamcové, 2. místo Miroslavu Brázdilovi a 3. místo Vendule Románkové. Vítězům byly předány diplomy, poukázky na nákup knih v knihkupectví, omalovánkové knihy a nechyběla ani malá sladkost. Všichni zúčastnění byli také odměněni drobnými suvenýry. 

Prvňáčci zpět v mateřské škole

přidáno: 5. 2. 2019 10:18, autor: Miroslava Coufalíková   [ aktualizováno 5. 2. 2019 10:20 ]

Prvňáčci  mají za sebou polovinu 1. třídy a tak jsme se rozhodli, že zavítáme mezi kamarády v mateřské škole. Navštívili jsme oddělení předškoláků, abychom jim předvedli něco málo z toho, co jsme se ve škole naučili. Malí školáci se pochlubili svými aktovkami i jejich obsahem:-), tanečkem, písmenkovou hrou, ukázkou četby ze slabikáře i písmem v písance. Odměnou jim pak bylo společné hraní s předškoláky v prostředí, které tak dobře znali. Nyní se těšíme na návštěvu předškoláků u nás v 1. třídě.

V prosinci to ve škole žilo...

přidáno: 6. 1. 2019 10:14, autor: Miroslava Coufalíková

Celý prosinec byl v naší organizaci protkán vánočními přípravami a akcemi spojenými s těmito nejkrásnějšími svátky v roce.

Hned 2. 12. si žáci  základní i mateřské školy spolu s učitelkami zazpívali několik vánočních písní při rozsvícení obecního vánočního stromku.
 5. prosince zavítal do školy Mikuláš se svou družinou. Ten se ale nestačil divit. V 1. třídě právě probíhalo čertovské vyučování a místo žáků objevil čertíky a andílky. Nejsnaživější žáčky odměnil a hříšníci se museli vykoupit pěknou písničkou nebo básničkou. 
7. prosince jeli všichni školáci do muzea v Nové Jičíně, kde si vyrobili několik ván. dekorací. 
15. proběhlo Adventní odpoledne v MŠ Jeseník. Rodiče s dětmi si mohli vyrobit dekorace ke zkrášlení svého domova. Příjemnou vánoční atmosféru dotvářely nejen koledy, ale také vůně perníčků, které děti právě samy vykrajovaly a pekly. Při tvoření bylo možno ochutnat cukroví, které přinesly maminky i výborný punč z naší školní kuchyně. A komu se tvořit nechtělo, mohl si jen tak při kávě posedět a hotovou dekoraci si zakoupit.
 21. 12. proběhly třídní ván. besídky a hned po nich šli všichni školáci do nedalekého lesa přilepšit zvířátkům něčím na zub.

1-10 of 13