Aktuality ve škole

Dopravní soutěž.

přidáno: 5. 5. 2019 10:14, autor: Hana Micková

Nejlepší žáci v jízdě na kole,  znalostech dopravních předpisů a zdravovědy ze  4. a 5. ročníku se zúčastnili okrskové dopravní soutěže. Díky přípravě a tréninku se umístili mezi velkými školami na 2.místě. Velký dík za reprezentaci školy tak patří Vendule Románkové, Barboře Kolářové, Miroslavu Brázdilovi a Jakubovi Horákovi.

Beseda s veterány

přidáno: 5. 5. 2019 10:06, autor: Hana Micková   [ aktualizováno 5. 5. 2019 10:08 ]

Naši školu navštívili dne 2. května veteráni, nesoucí odkaz válečných hrdinů z 2. světové války. Děti se zaujetím naslouchaly zajímavým příběhům ze života letců a vojáků pozemní armády. Seznámily se také s bývalými špičkovými sportovci, panem Novákem, dálkovým plavcem a paní Konvičkovou, mistryní světa v krasojízdě. Žáci se zapojili do besedy otázkami, hosté trpělivě odpovídali.
Touto besedou jsme připomněli význam dnešních dnů.

Dopravní výchova.

přidáno: 22. 4. 2019 10:32, autor: Hana Micková

Žáci 3., 4. a 5. ročníku se zúčastnili 16. dubna výuky na dopravním hřišti v Odrách. V první části výuky si zopakovali své znalosti s instruktorem. Poté si napsali testy, třeťáci pouze zkušebně, ale žáci 4. ročníku vykonávali zkoušku pro získání cyklistického průkazu.
Páťáci se testy připravují na okrskovou soutěž. Ve druhé části si všichni vyzkoušeli praktickou jízdu na hřišti.

Recitační soutěž ve škole

přidáno: 29. 3. 2019 11:02, autor: Zdenka Fusková   [ aktualizováno 29. 3. 2019 11:07 ]

Letošní březen byl v naší škole opět ve znamení básniček a recitování. Všechny děti se na soutěž pečlivě připravily, vybraly si a naučily se básničku, kterou přednesly nejprve ve třídách před spolužáky. Nejlepší recitátoři z každé třídy postoupili do školního kola, které se uskutečnilo ve středu 27. března. Tentokrát se vše odehrávalo před diváky a porotou, která měla za úkol vybrat 6 nejlepších. A jak to dopadlo? V 1. kategorii se na 1. místě umístila Eliška Majkusová, na 2. místě Sofie Býčková a na 3. místě Beáta Šlosarová. Ve 2. kategorii 1. místo bylo uděleno Janě Adamcové, 2. místo Miroslavu Brázdilovi a 3. místo Vendule Románkové. Vítězům byly předány diplomy, poukázky na nákup knih v knihkupectví, omalovánkové knihy a nechyběla ani malá sladkost. Všichni zúčastnění byli také odměněni drobnými suvenýry.

Prvňáčci zpět v mateřské škole

přidáno: 5. 2. 2019 10:18, autor: Miroslava Coufalíková   [ aktualizováno 5. 2. 2019 10:20 ]

Prvňáčci  mají za sebou polovinu 1. třídy a tak jsme se rozhodli, že zavítáme mezi kamarády v mateřské škole. Navštívili jsme oddělení předškoláků, abychom jim předvedli něco málo z toho, co jsme se ve škole naučili. Malí školáci se pochlubili svými aktovkami i jejich obsahem:-), tanečkem, písmenkovou hrou, ukázkou četby ze slabikáře i písmem v písance. Odměnou jim pak bylo společné hraní s předškoláky v prostředí, které tak dobře znali. Nyní se těšíme na návštěvu předškoláků u nás v 1. třídě.

V prosinci to ve škole žilo...

přidáno: 6. 1. 2019 10:14, autor: Miroslava Coufalíková

Celý prosinec byl v naší organizaci protkán vánočními přípravami a akcemi spojenými s těmito nejkrásnějšími svátky v roce.

Hned 2. 12. si žáci  základní i mateřské školy spolu s učitelkami zazpívali několik vánočních písní při rozsvícení obecního vánočního stromku.
 5. prosince zavítal do školy Mikuláš se svou družinou. Ten se ale nestačil divit. V 1. třídě právě probíhalo čertovské vyučování a místo žáků objevil čertíky a andílky. Nejsnaživější žáčky odměnil a hříšníci se museli vykoupit pěknou písničkou nebo básničkou.
7. prosince jeli všichni školáci do muzea v Nové Jičíně, kde si vyrobili několik ván. dekorací.
15. proběhlo Adventní odpoledne v MŠ Jeseník. Rodiče s dětmi si mohli vyrobit dekorace ke zkrášlení svého domova. Příjemnou vánoční atmosféru dotvářely nejen koledy, ale také vůně perníčků, které děti právě samy vykrajovaly a pekly. Při tvoření bylo možno ochutnat cukroví, které přinesly maminky i výborný punč z naší školní kuchyně. A komu se tvořit nechtělo, mohl si jen tak při kávě posedět a hotovou dekoraci si zakoupit.
 21. 12. proběhly třídní ván. besídky a hned po nich šli všichni školáci do nedalekého lesa přilepšit zvířátkům něčím na zub.

Turnaj v miniházené.

přidáno: 27. 11. 2018 10:37, autor: Hana Micková   [ aktualizováno 27. 11. 2018 10:38 ]

Podzimní kolo turnaje v miniházené bylo zahájeno 27. listopadu 2018. V prvním kole vybojovali naši žáci 1. místo a připsali si 5 bodů do celkového hodnocení. Nejlepšími střelci byli Jakub Horák a Adam Fusek, ale vynikající výkony převedli i ostatní žáci. Pochvalu si zaslouží dva třeťáci, Jakub Šlosar a Kamil Šrubař, kteří hráli v základní sestavě a pomohli k vítězství naší školy. Další kola nás čekají až po Vánocích a my se budeme snažit trénovat, abychom připisovali co nejlepší výsledky a dostali se do finále.

I prvňáčci slavili stoleté výročí republiky

přidáno: 24. 11. 2018 6:40, autor: Tomáš Zgažar   [ aktualizováno 24. 11. 2018 6:57 ]

V pátek 26.10. proběhlo vyučování v první třídě formou projektu. Děti si poslechly hymnu, prohlédly si staré mapy republiky, podívaly se na kreslený film o T. G. Masarykovi. Počítaly písmena  jeho jména, k obrázkům skládaly slabiky a ze správně přiložených slabik vznikla Masarykova fotografie. Nechybělo ani psaní - ručku si uvolnily hledáním cesty pro lva do ČR a pak se pustily do opisu prezidentova jména.

Život před 100 lety.

přidáno: 24. 11. 2018 6:39, autor: Tomáš Zgažar

Oslavy 100 let založení Československé republiky si připomněli žáci naší školy projektovou výukou. V nižších ročnících si děti přinesly z domovů artefakty, které připomínaly 1.republiku. Žáci 2. a 3. ročníku si připravili
brambory na loupačku a chleba se sádlem a se škvarkami, někteří měli i dobové oblečení. Povídali si o životě za první republiky. Žáci 4. a 5. ročníku již mohli pracovat se znalostmi z historie. Poznali lesk a bídu první republiky.