Den Země.

přidáno: 26. 4. 2021 3:56, autor: Hana Micková   [ aktualizováno 26. 4. 2021 4:01 ]

Žáci naší školy jsou aktivně vedeni k ochraně životního prostředí. Nástup do školy nám umožňuje alespoň trošku pracovat na naplánovaných projektech. Ve všech třídách jsme vyslechli zajímavou přednášku online o recyklaci surovin. V pátek 23.4.2021 jsme v 5. ročníku prožili projektovou výuku.

Po shlédnutí motivačního videa jsme se seznámili s výrobou papíru jak v domácích dílnách, tak i v papírnách. Zopakovali jsme si poznatky z prvouky a přírodovědy. V českém jazyku jsme vypracovali postup práce, v matematice zase vypočítali, kolik starých novin potřebujeme k výrobě ručního papíru.

Nakonec si každý z nás papír vyrobil. Ruční papír si vyrobili také žáci 3. a 4. ročníku.

Společné zamyšlení nad závažnými ekologickými problémy a správném přístupu k ochraně životního prostředí děti vytvořily své vlastní výstupy. Dokázaly si hezky poradit se zadanými úkoly a hezky pracovaly v týmech.