Jak jsme si zasadili své vlastní stromy

přidáno: 5. 11. 2019 13:09, autor: Miroslava Coufalíková   [ aktualizováno 5. 11. 2019 13:21 ]
Dnes 5. 11. jsme dostali možnost účastnit se  dokončovacích prací na naší nové environmentální zahradě.  Po krátkém  návodu  pana zahradníka jak vysadit mladý stromeček, se děti chopily lopatek a rýčů a s nadšením se pustily do výsadby. Vysadily si  několik ovocných stromů, keřů i okrasné keříky kolem nově vybudovaného altánu. Ukončily tak dobudování zahrady. Nyní se už můžeme těšit na jaro  na pěstování rostlinek ve vyvýšených záhonech, pozorování hmyzu na louce i v broukovišti i na odpočinek v altánu. Zahrada obsahuje i spoustu dalších prvků např. expozici hornin a nerostů, ukázky dřeva, odlitky stop zvěře a meteostanici, kde se děti naučí měřit vodní srážky. Teď už nám zbývá jen přečkat zimu a hurá na zahradu.