Jsem čtenář

přidáno: 27. 6. 2021 12:23, autor: Zdenka Fusková

Ve středu 16. června se vyučování prvňáčků a druháčků proměnilo v projektový den s názvem „Jsem čtenář“. Děti si přinesly do školy své oblíbené knihy, o kterých pak spolužákům vyprávěly a četly vybrané úryvky. Následovala dramatická část – hraná pohádka O neposlušných kůzlátkách. Vyvrcholením bylo pasování žáků na čtenáře a předání knižní odměny od paní učitelky. Poté jsme se přesunuli do obecní knihovny, kde se děti seznámily s pravidly půjčování knih a knihovnice paní Martina Šlosarová dětem předala čtenářské průkazy, se kterými už mohou po celý příští rok navštěvovat místní knihovnu. Milým překvapením byly krásné knihy, které si děti mohly odnést domů jako odměnu za celoroční práci. Dětem se dopoledne moc líbilo. Tato akce by se neuskutečnila bez spolupráce se Spolkem rodičů a knihovny v Jeseníku nad Odrou, za což jim moc děkuji.

Z. Fusková