Projektový den Lešná

přidáno: 29. 11. 2021 12:27, autor: Zdenka Fusková

Zámek Lešná je obklopen krásným zámeckým parkem, který láká návštěvníky hlavně na jaře, v období květu rododendronů, ale své kouzlo má v každou roční dobu. Sám zámek je překrásnou historickou památkou s bohatými expozicemi a doprovodnými akcemi. Na podzim se tady každoročně uskutečňuje výstava hub. Výukový program na stejné téma sestával z rozhovoru se žáky o tom, zda sbírají houby a na co se houby používají. Poté následoval interaktivní program, který představil jednotlivé houby. Žáci je viděli, všímali si zvláštních znaků, slyšeli jejich správná jména, vyplnili společně doplňovačku s tajenkou. Ve skupinové práci měli za úkol představit svým kamarádům 2 houby a na závěr třídili fotografie hub na jedlé, nejedlé a jedovaté.