V prosinci to ve škole žilo...

přidáno: 6. 1. 2019 10:14, autor: Miroslava Coufalíková
Celý prosinec byl v naší organizaci protkán vánočními přípravami a akcemi spojenými s těmito nejkrásnějšími svátky v roce.

Hned 2. 12. si žáci  základní i mateřské školy spolu s učitelkami zazpívali několik vánočních písní při rozsvícení obecního vánočního stromku.
 5. prosince zavítal do školy Mikuláš se svou družinou. Ten se ale nestačil divit. V 1. třídě právě probíhalo čertovské vyučování a místo žáků objevil čertíky a andílky. Nejsnaživější žáčky odměnil a hříšníci se museli vykoupit pěknou písničkou nebo básničkou.
7. prosince jeli všichni školáci do muzea v Nové Jičíně, kde si vyrobili několik ván. dekorací.
15. proběhlo Adventní odpoledne v MŠ Jeseník. Rodiče s dětmi si mohli vyrobit dekorace ke zkrášlení svého domova. Příjemnou vánoční atmosféru dotvářely nejen koledy, ale také vůně perníčků, které děti právě samy vykrajovaly a pekly. Při tvoření bylo možno ochutnat cukroví, které přinesly maminky i výborný punč z naší školní kuchyně. A komu se tvořit nechtělo, mohl si jen tak při kávě posedět a hotovou dekoraci si zakoupit.
 21. 12. proběhly třídní ván. besídky a hned po nich šli všichni školáci do nedalekého lesa přilepšit zvířátkům něčím na zub.