Den se záchranářem - základy první pomoci

„První pomoc jsou dvě holé ruce, zdravý selský rozum a dobrá vůle pomoci druhému člověku.“

Ve středu 17. 5. jsme navázali na pondělí program s policií. Tentokrát k nám přijel pan záchranář, v sanitce, vybaven velkým množstvím zdravotnických pomůcek. Měli jsme možnost si spoustu z nich vyzkoušet.

Mezi nejzajímavější patřily vysílačky, tlakoměr, anesteziologická maska, izotermická fólie, prstový pulzní oxymetr. Děti se naučily, jak mají správně dát první pomoc. Pan záchranář jim řekl zkušenosti z praxe, názorně ukázal, jak ošetřit různé druhy zranění. Mezi praktickými ukázkami vedla kardiopulmonální resuscitace (střídání nepřímé srdeční masáže a umělého dýchání nebo jen nepřímá srdeční masáž, kterou jsme si vyzkoušeli na umělé figuríně), ošetření zraněného kotníku, fixace ruky se zapíchnutým předmětem.

V závěrečné části programu jsme se přemístili ven, do sanitního vozu, kde si děti prohlédly a osahaly vybavení uvnitř. Největší radost dětem udělaly houkající sirény sanitky, které se ozývaly celým Jeseníkem.

Program měl pro nás pan záchranář výborně připravený a celý den jsme si užili. Doufám, že nikdo z nás nebude potřebovat ani muset první pomoc dávat. Ale pokud ano, už všichni víme jak na to a nemusíme se ničeho bát.

Datum vložení: 17. 5. 2023 22:36
Datum poslední aktualizace: 18. 5. 2023 19:13