ZŠ a MŠ Jeseník nad Odrou
ZŠ a MŠJeseník nad Odrou

Den ve škole se záchranářem - základy první pomoci

V pondělí 29. 4. 2024 si nachystal pan záchranář celodopolední program pro žáky 4. a 5. ročníku. Cílem bylo děti naučit, jak správně postupovat v různých situacích, se kterými by se mohly někdy v životě setkat.

Děti si mohly vyzkoušet například kardiopulmonální resuscitaci (střídání nepřímé srdeční masáže a umělého dýchání nebo jen nepřímá srdeční masáž, kterou si vyzkoušely na umělé figuríně), ošetření zraněného kotníku, fixace ruky se zapíchnutým předmětem.

Nakonec jsme se se všemi žáky školy přesunuli ven, do sanitního vozu, kde jsme si prohlédli a vyzkoušeli vybavení uvnitř, někteří si sedli za volant sanitky. Největší radost dětem udělaly houkající sirény, které se ozývaly celým Jeseníkem.

Tento program byl výborně záchranářem a jeho kolegyní připravený a děti si celý den moc užily. Všichni doufáme, že se nesetkáme s žádnou z těchto situací, o kterých jsme se bavili, ale pokud ano, nebudeme se ničeho bát a ostatním budeme schopni poskytnout první pomoc.

Datum vložení: 1. 5. 2024 14:32
Datum poslední aktualizace: 5. 5. 2024 19:11