Dopravní výchova

Ve středu 21. září 2022 se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili 1. části výuky dopravní výchovy v Odrách.

Na začátku je čekala teoretická část, ve které se seznámili s dopravními značkami, pravidly silničního provozu pro chodce a cyklisty, jak má vypadat správné vybavené kolo a důležitost cyklistické přilby. Na dopravním hřišti si žáci, i za nepříznivých podmínek počasí, prakticky vyzkoušeli jízdu na kole. Zde se řídili podle dopravních značek, různých druhů křižovatek, kruhových objezdů a také si zkusili jízdu zručnosti.

Na jaře děti čeká ještě 2. část výuky, která se skládá z praktické části – jízdy zručnosti a závěrečného testu, který prověří jejich znalosti. Po úspěšném absolvování obdrží průkaz cyklisty.

Fotky lze najít ve fotogalerii.

Nikola Jakušová

Datum vložení: 23. 9. 2022 21:41