Indiánská škola

Lov na bizona

Jiřina Vaculová

Přílohy3. 6. 2023 15:32 (před 1 dnem)

komu: mně

Děti, které zůstaly ve škole a nejely na školu v přírodě, si tento týden užily v indiánském duchu také. V pondělí si vyrobily čelenky, v úterý medaile ,ve středu jsme se fotili v indiánském oblečení. Čtvrtek prožily na celodenním výletě v Zoo Ostrava. V pátek dostaly dopis od sousedního kmene, že mají jít podle mapy na lov bizona .Na tuto událost se připravily tím, že si vyrobily koně, měly poradu, jak na lovu budou spolupracovat, pomalovaly se válečnými barvami. Vyrobily si luk a zatancovaly bojový tanec. Na výpravě se chovaly obezřetně a potichu, aby bizony nevyplašily a nakonec bizona ulovily. Válečný pokřik ukončil výpravu. Pak se vydaly zpět do hlavního teepee a podaly o tom zprávu znakovým písmem.

Datum vložení: 4. 6. 2023 20:37
Datum poslední aktualizace: 4. 6. 2023 20:45