Vlastivědná vycházka do Nového Jičína

Poznáváme naše okresní město. Muzeum klobouků. Generál Laudon.

V úterý před podzimními prázdninami se žáci 3. a 4. ročníku vypravili na vlastivědné putování po Novém Jičíně. Návštěva našeho okresního města začala v informačním centru - muzeu klobouků, kde jsme se seznámili s výrobou klobouků a historií továrny TONAK. V rámci krátkého workshopu si děti vlastnoručně vyzdobily malý klobouček - suvenýr, v galerii si mohly vyzkoušet různé druhy a typy klobouků. Poté jsme se přemístili do expozice generála Laudona, který v Novém Jičíně zemřel. Na jednotlivých stanovištích si děti vyzkoušely být vojákem v pruské armádě, plnily zajímavé úkoly a velmi dobře se u všeho bavily. Ani se nám nechtělo dům opustit. Čekala nás ale ještě prohlídka náměstí a významných budov ve městě, plnění úkolů na pracovním listě a samozřejmě zasloužený a očekávaný rozchod a nakupování. Celým dopolednem nás doprovázelo podzimní sluníčko a s úsměvem na tváři jsme se v poledne vraceli domů.

Datum vložení: 7. 11. 2022 22:47
Datum poslední aktualizace: 7. 11. 2022 22:49