Výlet 5. třídy do Prahy

Ráno ve čtvrtek 6. 10. 2022 jsme se s našimi páťáky setkali na nádraží v Hranicích na Moravě, kde školní výlet začal.

Do Prahy na hlavní nádraží jsme dojeli vlakem Leo Express již po deváté hodině. Následně jsme se metrem a tramvají přesunuli k Petřínské rozhledně. Počasí nám přálo a díky němu jsme si mohli vychutnat okouzlující panoramatické výhledy z Petřínské rozhledny na Prahu a její okolí. Návštěva zrcadlového bludiště zanechala, nejen v dětech, nezapomenutelné zážitky. Při cestě kolem Strahovského kláštera k Pražskému hradu jsme slyšeli znít nádhernou zvonkohru pražské Lorety. Poté nám bylo dopřáno vidět naživo některé politické osobnosti a na okolních střechách budov Hradu odstřelovače, které známe jen z akčních filmů. Trdelníky na každém rohu Prahy nám posloužily jako výtečná svačinka při procházce po Karlově mostě. Po poslechu a zhlédnutí dvanácti apoštolů na Pražském orloji děti čekal rozchod, při kterém si mohly koupit večeři, suvenýry nebo dobroty na zpáteční cestu. Celodenní výlet jsme zakončili na Václavském náměstí u sochy sv. Václava na koni. Ve vlaku děti ještě doplňovaly zbylé úkoly v pracovním listu týkajícího se Prahy a sdělovaly si zážitky tohoto podnětného dne. Výlet se všem moc líbil a budeme na něj dlouho vzpomínat.

Datum vložení: 8. 10. 2022 19:18
Datum poslední aktualizace: 12. 10. 2022 14:22