O základní škole

1.7. 2018 došlo ke sloučení Mateřské školy Jeseník nad Odrou se Základní školou Jeseník nad Odrou. Škola má dvě odloučená pracoviště MŠ Jeseník nad Odrou a MŠ Polouvsí.

Součástí školy je také školní jídelna a školní družina. Kapacita ZŠ je 120 žáků.

Základní škola je neúplná, momentálně trojtřídní s pěti postupnými ročníky.

Základní škola je situována v klidné části obce, na vyvýšenině blízko kostela. Původní budova školy prošla rekonstrukcí v létě 2006. V  první etapě byly provedeny značné opravy: nová elektroinstalace,osvětlení, omítky a podlahy, výměna radiátorů, nové vstupní dveře u obou vchodů a okna z průčelí, venkovní zateplení celé budovy, nová fasáda. Dále došlo k rekonstrukci sociálního zařízení pro zaměstnance. Byla rekonstruována podlaha ve školní družině a v kabinetě. Školní dvůr se starou hospodářskou budovou byl opraven před 10 lety.

Budova dostala novou fasádu, okna, podlahy, opravenou střechu i vnitřní prostor.

Součástí areálu školy je rozlehlá zahrada a školní pozemek, což umožňuje častý volný pohyb žáků na čerstvém vzduchu. Výchova ke zdraví a zdravému životnímu stylu je jednou z našich dlouhodobých priorit. Využili jsme školní zahradu ve svahu a v rámci projektu Kouzelná zahrada vznikl prostor k odpočinku, relaxaci a také k výuce. Horní část zahrady je využívána jako školní pozemek, kde si děti v pracovních činnostech pěstují zeleninu a bylinky. Snažíme se vést žáky ke smysluplnému využívání volného času, organizujeme kroužky, aby mohli dělat to, co je zajímá.

Budova školy