Menu
ZŠ a MŠ Jeseník nad Odrou
ZŠ a MŠJeseník nad Odrou

Aktuality ŠD

Obsah se připravuje...

Vánoční posezení s nadílkou 2

Vánoční posezení s nadílkou

Datum: 8. 1. 2023

S dětmi jsme si udělali posezení při cukroví, ochutnali jsme, co maminky napekly, děti si pak rozbalily dárečky a následně si s nimi hrály. Měly z nich velkou radost, Ježíškovi poděkovaly a zazpívaly písničku.

Vánoční nadílka v I. oddělení 1

Vánoční nadílka v I. oddělení

Datum: 8. 1. 2023

Na vánoční nadílku si děti počkaly po Novém roce z důvodu velké absence před Vánoci. Jakmile objevily dárečky pod stromečkem, nemohly se dočkat, až je začnou rozbalovat.

Pomáháme zvířátkům v zimě.

Pomoc zvířátkům v lese

Datum: 20. 12. 2022

V družině si povídáme o tom, jak je důležité v zimě pomáhat lesním zvířátkům, a tak jsme se vydali do blízkého lesíku a donesli zvířátkům nějaké dobrůtky.

Zimní tvoření

Tvoření zimní dekorace

Datum: 20. 12. 2022

Děti se s radostí podílejí na zimní dekoraci prostor družiny.

Legohrátky

Legohrátky

Datum: 20. 12. 2022

Děti si v družině velmi rády staví s Legem - malá ukázka jejich dovedností.

Hrajeme loutkové divadlo

Hrajeme loutkové divadlo

Datum: 20. 12. 2022

Představení děti hrají nejen s papírovými loutkami, které si samy vyrobily, ale také s "prstovými" loutkami. Všichni se u toho pořádně nasmějí a odměnou je zasloužený potlesk.

Hry na sněhu

Hry na sněhu

Datum: 20. 12. 2022

Letos nás "Martin na bílém koni" opět nechal čekat, ale jeho sněhová nadílka je opravdu pořádná!

Výlet do Nového Jičína 1

Výlet do Nového Jičína

Datum: 18. 11. 2022

Nejprve jsme zamířili do knihovny a poslechli si přednášku pana knihovníka. Děti si také mohly nějakou knihu chvíli číst či jen prolistovat. Poté jsme shlédli výstavu nevidomého malíře Lukáše Černého, zdravě posvačili v restauraci Dobrá čočka a nakonec si dopřáli výstavu papírových betlémů.

Bubnohrátky

Bubnohrátky v Vojtou

Datum: 14. 11. 2022

Vojta "Violinist" se svými přáteli dětem přišli zpestřit kroužek Bubnohrátky a předvedli jim hru na velké množství hudebních nátrojů. Některé již děti znají, ale seznámily se i s méně známými nástroji, jako jsou cajon, handpan, bouzouki, didgeridoo, koshi, bansuri flétna. Děkujeme za krásný zážite

Den v bílé barvě 1

Den v bílé barvě

Datum: 11. 11. 2022

11.11. jsme si s dětmi povídali o "sv. Martinovi na bílém koni" a zvycích s ním spojených, "přivolávali" sníh oblečeni v barvách zimy a zpěvem písniček o sněhu. Také jsme ochutnali výborné svatomartinské rohlíčky, které si děti napekly v družině den předem.

Soutěž ve sběru kaštanů a žaludů 1

Soutěž ve sběru kaštanů a žaludů

Datum: 4. 11. 2022

Do soutěže se s vervou a nadšením zapojily nejen děti, ale i jejich rodiče. Na třetím místě se umístil Rostík, na druhém místě Emička a na prvním místě Maxík. Vítězům gratulujeme a děkujeme všem zúčastněným dětem i jejich rodičům za snahu, protože se celkově nasbíralo 266,5 kg!

"Halloween párty" 1

"Halloween párty"

Datum: 31. 10. 2022

Děti si zatančily, zasoutěžily a pochutnaly si na "halloweenských" dobrotách, které si přinesly z domu. Děkujeme rodičům za čas a snahu, které věnovali přípravě nejen kostýmů, ale i nápaditého tématického občerstvení. Při hodnocení masek dětí jsme oceňovali snahu, hrůzostašnost a originalitu.

#

Bubnohrátky

Datum: 24. 10. 2022

Děti již od loňského roku využívají v družině možnost si volně zabubnovat na djembe. Letos se seznamují s dalšími etnickými nástroji jako jsou "dešťová hůl" a bubny bonga. V rámci kroužku Bubnohrátky se děti učí tvořit rytmus i tzv. "kýblováním".

#

Opékání na zahradě

Datum: 21. 10. 2022

Venku se pořádně ochladilo, a tak jsme se na zahradě zahřáli u ohně a opekli si špekáčky, jejichž vůně lákala všechny okolojdoucí.

#

Den v barvách podzimu

Datum: 20. 10. 2022

Nejen, že jsme se všichni oblékli do podzimních barev, ale také jsme si společně zarecitovali a zazpívali podzimní písničky a básničky.

#

Sklizeň na školní zahradě

Datum: 20. 10. 2022

Jako každý rok i letos na školní zahradě uzrálo spoustu jablíček, a tak bylo potřeba začít sklízet. Děti se do sběru pustily s vervou a těšily se, až si na svačinku dají čerstvé jablko či jablečný mošt.

#

Drakiáda

Datum: 18. 10. 2022

Tradiční drakiádu provázelo nejen velké nadšení dětí a rodičů, ale také slunečné počasí a pořádný vítr.

#

Sportovní klání družstev

Datum: 17. 10. 2022

Sportovní atmosféru si děti užily v souboji družstev, kdy mezi sebou soupeřily Šampióni, Draci, Sokoli a Vlci, a to v překážkovém běhu na čas. Za velkého povzbuzování spoluhráčů se jako první umístilo družstvo Šampiónů, druhé místo patřilo Drakům, třetí místo Sokolům a čtvrté místo Vlkům.

#

Podzimní tvoření

Datum: 14. 10. 2022

Vyráběli jsme papírové dráčky a podzimní skřítky, kteří nám v družině vytvořili příjemnou podzimní atmosféru. Ke zdobení jsme používali také přírodní materiály.

#

Hravé září v družině

Datum: 10. 10. 2022

Prvňáčci v družině rádi vzpomínají na hraní ve školce. Nejen paní vychovatelka, ale i starší děti je seznamují s novými hrami a také pravidly, které v družině dodržujeme. Všichni se při tom vzájemně poznávají, vznikají nové zážitky a tvoří se nová kamarádství.

Projekty