Menu
ZŠ a MŠ Jeseník nad Odrou
ZŠ a MŠJeseník nad Odrou

Aktuality ŠD

Obsah se připravuje...

Zobrazeno 1-30 ze 38

Přání pro tatínky

Datum: 16. 6. 2023

Děti si pro své tatínky připravily přání ke Dni otců.

Den dětí v Zoo Ostrava 1

Den dětí v Zoo Ostrava

Datum: 5. 6. 2023

Den dětí jsme oslavili návštěvou Zoo Ostrava, kde na děti čekala nejen klasická prohlídka pavilónů a expozic, ale i stanoviště s různými pohádkovými bytostmi, které měly pro děti připravené soutěže a hry.

Malování a oplétání mandal 1

Malování a oplétání mandal

Datum: 23. 5. 2023

Mandaly děti mají rády v jakékoliv podobě a jejich tvoření je pro ně příjemnou zábavou a relaxací. Vyzkoušeli jsme techniku pastelem a také oplétáním.

Den rodiny 1

Den rodiny

Datum: 15. 5. 2023

V družině jsme si celý týden povídali o rodině - co pro nás znamená, kdo jsou členové rodiny, jaké máme v rodině zvyky, o odlišnostech mezi rodinami, vyrobili jsme maminkám přáníčka a Den rodiny jsme oslavili společným setkáním s rodiči.

První pomoc a práce záchranáře 1

První pomoc a práce záchranáře

Datum: 4. 5. 2023

Jsme vždy rádi, když nám rodiče či prarodiče dětí přijdou popovídat o své práci. Tentokrát nás s první pomocí a povoláním zdravotní sestry -záchranářky přišla seznámit babička Vašíka a my jí za to moc děkujeme.

Čarodějnický rej 1

Čarodějnický rej

Datum: 28. 4. 2023

V družině jsme si připomněli den, kdy se tradičně "pálí čarodějnice", nejen povídáním o významu a o jiných názvech této tradice, ale také jsme si zasoutěžili, vyplňovali kvízy, a to vše v nápaditých kostýmech, které jsme náležitě ocenili. Děti se také podílely na dekoraci prostor družiny.

Den Země v družině 1

Den Země v družině

Datum: 20. 4. 2023

Svátek naší Země jsme si připomněli povídáním o její ochraně, o tom, jak se každý z nás může na ochraně životního prostředí podílet a přispět tak k zachování krásné přírody.

Taneční soutěž  1

Taneční soutěž

Datum: 14. 4. 2023

V družině se tanci věnujeme často, v tanečním kroužku nebo spontánně. A tak jsme si uspořádali soutěž, kde tanečníci představili svou choreografii ve volném stylu jako jednotlivci i ve skupinách.

Velikonoční výlet na farmu 1

Velikonoční výlet na farmu

Datum: 6. 4. 2023

O velikonočních prázdninách jsme s dětmi uskutečnily výlet na farmu v Blahutovicích.

Bubnohrátky 1

Bubnohrátky

Datum: 28. 3. 2023

V kroužku Bubnohrátky si děti hrají s rytmem a zvuky. Ty společně tvoříme nejen na bubnech jako jsou djembe a bonga, ale také s kyblíky, židličkami, rukama, nohama, dřívky a různými štěrchadly. Učíme se rytmus a zvuky volně tvořit a následně také společně spojovat.

Tvoření Mařenek 1

Tvoření Mařenek

Datum: 23. 3. 2023

V družině jsme si povídali o jarních lidových zvycích a společně jsme si při zpěvu a poslechu lidových písní vytvořili malé papírové Mařenky.

Jarní výtvarná soutěž 1

Jarní výtvarná soutěž

Datum: 15. 3. 2023

V družině si děti zahrály na výtvarné umělce.

Sportujeme v tělocvičně 1

Sportujeme v tělocvičně

Datum: 1. 3. 2023

V zimním období využíváme možnost se věnovat pohybovým hrám v tělocvičně.

#

Výlet o jarních prázdninách

Datum: 17. 2. 2023

S dětmi jsme se v pátek, 17. února vydali na dobrodružný výlet po Přerově.

Masopustní bál 1

Masopustní bál

Datum: 10. 2. 2023

V týdnu od 6. února jsme si povídali o masopustu. Děti se dozvěděli něco málo o tomto svátku, jaké tradice se během něj dějí a jaký je především význam. I u nás v družince jsme se pečlivě připravovali. S dětmi jsme si vyrobili masopustní koláče a vyzdobili třídu. Pátek jsme zakončili karnevalem.

Turnaj v deskových hrách 1

Turnaj v deskových hrách

Datum: 17. 1. 2023

V obou odděleních družiny proběhl turnaj v deskových hrách - Pexeso, Šachy a Člověče nezlob se.

Jogínek

Jogínek

Datum: 16. 1. 2023

S dětmi se pravidelně věnujeme jógovým protahovacím a dechovým cvičením, zahrnujeme i cviky pro rovnováhu a učíme se relaxační mantry.

Vánoční posezení s nadílkou 2

Vánoční posezení s nadílkou

Datum: 8. 1. 2023

S dětmi jsme si udělali posezení při cukroví, ochutnali jsme, co maminky napekly, děti si pak rozbalily dárečky a následně si s nimi hrály. Měly z nich velkou radost, Ježíškovi poděkovaly a zazpívaly písničku.

Vánoční nadílka v I. oddělení 1

Vánoční nadílka v I. oddělení

Datum: 8. 1. 2023

Na vánoční nadílku si děti počkaly po Novém roce z důvodu velké absence před Vánoci. Jakmile objevily dárečky pod stromečkem, nemohly se dočkat, až je začnou rozbalovat.

Tvoříme ohňostroj

Tvoříme ohňostroj

Datum: 6. 1. 2023

Společně jsme si povídali o novoročních oslavách a "dráťenkovou" metodou následně vytvořili krásné barevné ohňostroje.

Pomáháme zvířátkům v zimě.

Pomoc zvířátkům v lese

Datum: 20. 12. 2022

V družině si povídáme o tom, jak je důležité v zimě pomáhat lesním zvířátkům, a tak jsme se vydali do blízkého lesíku a donesli zvířátkům nějaké dobrůtky.

Zimní tvoření

Tvoření zimní dekorace

Datum: 20. 12. 2022

Děti se s radostí podílejí na zimní dekoraci prostor družiny.

Legohrátky

Legohrátky

Datum: 20. 12. 2022

Děti si v družině velmi rády staví s Legem - malá ukázka jejich dovedností.

Hrajeme loutkové divadlo

Hrajeme loutkové divadlo

Datum: 20. 12. 2022

Představení děti hrají nejen s papírovými loutkami, které si samy vyrobily, ale také s "prstovými" loutkami. Všichni se u toho pořádně nasmějí a odměnou je zasloužený potlesk.

Hry na sněhu

Hry na sněhu

Datum: 20. 12. 2022

Letos nás "Martin na bílém koni" opět nechal čekat, ale jeho sněhová nadílka je opravdu pořádná!

Výlet do Nového Jičína 1

Výlet do Nového Jičína

Datum: 18. 11. 2022

Nejprve jsme zamířili do knihovny a poslechli si přednášku pana knihovníka. Děti si také mohly nějakou knihu chvíli číst či jen prolistovat. Poté jsme shlédli výstavu nevidomého malíře Lukáše Černého, zdravě posvačili v restauraci Dobrá čočka a nakonec si dopřáli výstavu papírových betlémů.

Bubnohrátky

Bubnohrátky s Vojtou

Datum: 14. 11. 2022

Vojta "Violinist" se svými přáteli dětem přišli zpestřit kroužek Bubnohrátky a předvedli jim hru na velké množství hudebních nátrojů. Některé již děti znají, ale seznámily se i s méně známými nástroji, jako jsou cajon, handpan, bouzouki, didgeridoo, koshi, bansuri flétna. Děkujeme za krásný zážite

Den v bílé barvě 1

Den v bílé barvě

Datum: 11. 11. 2022

11.11. jsme si s dětmi povídali o "sv. Martinovi na bílém koni" a zvycích s ním spojených, "přivolávali" sníh oblečeni v barvách zimy a zpěvem písniček o sněhu. Také jsme ochutnali výborné svatomartinské rohlíčky, které si děti napekly v družině den předem.

Soutěž ve sběru kaštanů a žaludů 1

Soutěž ve sběru kaštanů a žaludů

Datum: 4. 11. 2022

Do soutěže se s vervou a nadšením zapojily nejen děti, ale i jejich rodiče. Na třetím místě se umístil Rostík, na druhém místě Emička a na prvním místě Maxík. Vítězům gratulujeme a děkujeme všem zúčastněným dětem i jejich rodičům za snahu, protože se celkově nasbíralo 266,5 kg!

"Halloween párty" 1

"Halloween párty"

Datum: 31. 10. 2022

Děti si zatančily, zasoutěžily a pochutnaly si na "halloweenských" dobrotách, které si přinesly z domu. Děkujeme rodičům za čas a snahu, které věnovali přípravě nejen kostýmů, ale i nápaditého tématického občerstvení. Při hodnocení masek dětí jsme oceňovali snahu, hrůzostašnost a originalitu.

Zobrazeno 1-30 ze 38

Projekty