Současnost

Od 1.7.2018 je součásti příspěvkové organizace Základní škola Jeseník nad Odrou a Mateřská škola Jeseník nad Odrou. MŠ navštěvují děti z Polouvsí, Blahutovic, Heřmanic, Dubu, Hrabětic i Jeseníku nad Odrou.

Budova MŠ je v samostatném objektu a je přizpůsobena pro předškolní vzdělávání. V přízemí se nachází třída s hernou, kuchyň, kancelář, šatna, umývárna, WC, kotelna. V prvním patře je tělocvična, ložnice, převlékárna, hygienické zázemí a knihovna pro veřejnost. Budova prošla rozsáhlou rekonstrukcí v roce 2012, 2014 a 2015.

Budova je obklopena zahradou která byla ve školním roce 2023/24 vybavena novými herními prvky, plochou pro jízdu na koloběžkách, terasou, vyvýšenými záhony. Taktéž byly vysázeny stromy, okrasné keře a květinové záhony. Součástí budovy je sklad venkovních hraček a přístřešek pro hru dětí.